En Uygun Sigorta Fiyatı İçin Ne Yapılmalı?
Yayınlanma Tarihi : 23 Nisan 2019

En Uygun Sigorta Fiyatı İçin Ne Yapılmalı?

Araç sahiplerinin poliçe bitim tarihlerinde en fazla zaman harcadıkları konulardan biri de en uygun sigorta fiyatını bulmaktır. Birçok sürücü, sigorta fiyatları arasındaki farklılıklar sebebiyle, hangi sigorta poliçesini seçmeleri gerektiği konusunda kararsızlık yaşıyor. Peki, en uygun sigorta fiyatını ararken nelere dikkat edilmeli?

 

Araç sigortaları kasko ve trafik sigortası halinde ikiye ayrılıyor. Kasko sigortasında fiyat farkı daha fazla olurken trafik sigortasında bu kadar açık bir fark söz konusu olmuyor. Yine de sürücüler her iki sigorta türünde de en uygun fiyat teklifini bulmak için çokça zaman harcayabiliyor. En uygun sigorta fiyatı için yapılması gereken en önemli şey ise, fiyat karşılaştırması yaparak sigorta fiyat tekliflerini bir arada görmek. Bu durumda en uygun sigortayı bulmak oldukça kolay bir hal alıyor.

En Uygun Sigorta için Fiyat Karşılaştırması

Trafik sigortası tercihi esnasında araç sahipleri, birçok farklı şirketin sunduğu teklifler içinden hangisini seçecekleri konusunda karmaşa yaşayabiliyorlar. Bu noktada, teklifler arasındaki temel farkları ve avantajları görebilmek, yapacağı tercih konusunda sürücülere fikir verebiliyor.

 

Zorunlu trafik sigortası, temel olarak yaşanabilecek trafik kazalarında karşı tarafın hasarını teminat altına alıyor. Bu yüzden yasalar çerçevesinde, trafiğe çıkan tüm araçlar için zorunlu tutuluyor. Hal böyle olunca, trafik sigortasının teminatları tüm araç sahipleri için hemen hemen aynı özellikleri sunuyor. Fakat son yıllarda, sigorta dünyasında yaşanan yenilikçi girişimler sonucunda birçok sigorta şirketi, trafik sigortasının daha opsiyonel kullanılmasını sağlayan poliçe türleri de müşterilerine sunuyor. Ek teminatlar ile desteklenen bu sigortalara “artı trafik sigortası” adı veriliyor.

 

Artı trafik sigortası kapsamında hazırlanan poliçeler, teklifler arasındaki fiyat ve teminat farkları bakımından önem arz ediyor. Kaza anında sürücülere yol ve konaklama yardımı, hukuki koruma, yanma ve çalınma gibi durumlara karşı kısmi kasko ve mini onarım teminatı gibi imkanlar sunan artı sigorta, kasko için bütçe ayırmayan sürücülerin sıkça tercih ettiği bir poliçe türü. Dolayısıyla, bu teminatların da etkisiyle fiyat farkları ortaya çıkabiliyor.

 

Bu durumda, kendisi için en uygun sigortayı seçmek isteyen bir sürücünün yardımına online sigorta fiyat karşılaştırma hizmetleri çıkıyor. Kullanıcılar, çevrimiçi olarak fiyat tekliflerini karşılaştırarak kendileri için en doğru teklifi bulabiliyorlar.

En Uygun Sigorta için En Doğru Teminat

Aracına sigorta yaptırmak isteyen araç sahiplerinin sıkça düştüğü bir hata da poliçe detaylarını incelememek. Seçilen sigortanın, gelecekte oluşabilecek olan hasarlarda nasıl imkanlar sunacağını bilmeyen sürücüler, birçok olumsuz durumla karşı karşıya kalabiliyor.

 

Dolayısıyla, poliçe detaylarını incelemek de en uygun sigorta teklifini bulmak için önemli bir detay. Özellikle artı trafik sigortası ürünleri içinden bir tercih yapılacaksa, teminat limitleri büyük öneme sahip. Örneğin, daha ucuz olduğu için tercih edilen bir sigorta poliçesi kaza durumunda sürücüye yol yardımı sağlamazken, bir başka trafik sigortası teklifi çok az bir farkla yol yardım ve konaklama hizmeti sunabilmektedir.

 

Sigorta, mantığı gereği düşük primlerle büyük risklere karşı korunmak demektir. Dolayısıyla trafik sigortası tekliflerini karşılaştırırken yalnızca sunulan fiyatlara değil, ürün kapsamına da dikkat etmek önemlidir.

Trafik Sigortası Tekliflerini Online Karşılaştırın

Görüldüğü üzere, en uygun trafik sigortası teklifleri, araç sahiplerinin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu noktada en doğru sigorta teklifine ulaşmak fiyat ve teminat karşılaştırması yaparak mümkün olur.

 

Tamoniki.com, sadece fiyatları değil poliçe ve teminat detaylarını de karşılaştırır. Araç sahipleri detaylı ve anlaşılır bir dille karşılaştırılan teminatlar arasından kendileri için en uygun olan, ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayan teklifleri seçebilirler. Tamoniki.com ile 7 gün 24 saat trafik sigortası tekliflerini karşılaştırabilir, sizin için en uygun poliçeyi sadece 2 dakika içinde seçebilirsiniz.