Tamoniki.com ile Sigortanın Dijital Yolculuğu
Yayınlanma Tarihi : 8 Ekim 2019

Tamoniki.com ile Sigortanın Dijital Yolculuğu

Tamoniki.com’un Türkiye’deki ilk yılını ve sigortanın geleceğini konuşmak üzere “Sigortanın Dijital Yolculuğu” buluşması gerçekleştirildi.

 

Admiral Group Fiyat Karşılaştırma Operasyonları CEO’su Elena Betés Novoa, Preminen Holding CEO’su Pedro Tabernero ve Tamoniki.com CEO’su Elif Aksoy Yenidünya’nın konuşmaları ve Serdar Kuzuloğlu’nun keyifli sohbetiyle tamamlanan buluşmaya basın mensupları ve sigorta şirketleri temsilcileri de katıldı.

 

Etkinlik boyunca, sigortada dijital kanalların geleceği konusunda, öncü sigorta şirketlerinin temsilcileriyle paylaşımlarda bulunuldu.  Lokal, sektörel ve ulusal bazda medya mensuplarının katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında ise, Tamoniki.com’un gelecek planlarını ve sektör hakkındaki beklentileri konuşuldu.

Sigortada Dijital Kanal Büyüyor

Tamoniki.com CEO’su Yenidünya, 2019 yılı sonunda aylık 200 bin tekil kullanıcıya ulaşmanın hedeflendiğini, bu rakamın 2020 yılında ise 640 bin düzeyine çıkmasının planlandığını aktardı. Sigortada dijital satış kanallarının payının halihazırda %2.1 olduğunu belirten Yenidünya, 2020 yılında bu oranın %3’ü bulacağını öngörerek teknoloji yatırımlarının artarak devam edeceğini söyledi.

 

Admiral Group Fiyat Karşılaştırma Operasyonları CEO’su Elena Betés Novoa ise, diğer tüm hizmetlerde olduğu gibi sigortacılıkta da dijitalleşmenin arttığını belirtti. 2018 yılında Avrupa’nın %89’unun internet bağlantısına sahip olduğunu söyleyen Betés, AB ülkelerindeki bireylerin %76’sının internete bağlandığını; bu oranın Türkiye’de ise %63 olduğunu aktardı. Betés, interneti bir alışveriş aracı olarak kullananların oranının ise Avrupa’da %60 olduğunu, bu sayının Türkiye’de de yükselmeye devam edeceğini belirtti. Bu doğrultuda, Türkiye’deki birinci yılını tamamlayan Tamoniki.com’un, sigorta şirketlerinin dijitalleşme sürecine de katkı sağlamaya devam edeceği vurgulandı.