En Uygun Kasko Fiyat Teklifini Bulma Yolları
Yayınlanma Tarihi : 27 Ağustos 2019

En Uygun Kasko Fiyat Teklifini Bulma Yolları

Uygun kasko fiyat teklifi bulmak poliçe yenileme dönemi gelen her araç sahibinin ümidi. Ancak her sigorta şirketinden ayrı ayrı teklif almanın güçlüğü ve poliçeler arasındaki farkları net olarak görememek, en uygun kasko arayışında engellere yol açıyor. En uygun kasko fiyat teklifi için dikkat edilmesi gereken birçok etken var.

Hasarsızlık İndirimini Koruyun

12 aylık bir poliçe dönemini hiç kazaya karışmayan, kazaya karışsa bile masrafı kaskodan karşılamayan veya karıştığı kazada hiçbir kusuru bulunmayan sürücüler için uygulanan indirime “hasarsızlık indirimi” adı verilir. Bu indirimin oranı, 4 yıllık sigortalılık süresi sonucunda %60’a kadar ulaşır. Üstelik kasko sigortası, araç sahibi özelinde hazırlanan bir poliçe olduğu için, sürücüler sigorta firmalarını değiştirseler dahi hasarsızlık indirimini koruyabilirler.

 

Uygun kasko fiyat teklifleri alabilmek için hasarsızlık indirimini korumanın büyük önemi vardır. Ayrıca kaskonun avantajlarından faydalanırken, hasarsızlık indiriminin bozulmamasına olanak tanıyan birçok teminat bulunmaktadır.

 

Araç sahiplerinin, hasarsızlık indiriminden faydalanmasına engel olan durumlar ve sigorta şirketlerine göre hasarsızlık indirimi sürelerine Kaskoda Hasarsızlık İndirimi Ne Zaman Bozulur? yazımızdan ulaşabilirsiniz?

Avantajlı Teminatları Değerlendirin

Kasko sigortası, isteğe bağlı bir sigorta türü olduğu için sürücülere teklif edilebilecek maksimum prim konusunda sigorta şirketlerine yönelik bir kısıtlama bulunmamaktadır. Bu yüzden sürücüler, birbirinden farklı fiyatlara sahip birçok kasko teklifiyle karşı karşıya kalabilmektedir.

 

Daha uygun fiyatlı kasko teklifi almak için, ödenecek primi düşürürken, kaskonun birçok avantajını kullanmaya olanak tanıyan aşağıdaki teminatlar tercih edilebilir.

 

Mini Onarım Teminatı

 

Mini onarım teminatı, deyim yerindeyse hayat kurtaran bir kasko teminatıdır. Araç sahiplerinin mümkün olduğunca korumaya çalıştıkları hasarsızlık indirimini bozmadan, küçük birçok hasarı mini onarım teminatından karşılamak mümkün.

 

Örneğin, hasarsızlık indirimini korumak isteyen bir sürücü, ön cam kırılması hasarını kaskodan karşılamayı tercih etmeyecektir ve tamir masraflarını kendi bütçesinden ödeyecektir. Ancak poliçede mini onarım teminatı bulunması durumunda hem bu giderleri sigorta şirketinden karşılayabilir, hem de hasarsızlık indirimi bozulmaz.

 

Mini onarım teminatı kapsamında değerlendirilen hasarlar genellikle ön cam kırılması ve çatlağı, boyasız kaporta göçükleri, tampon çizilmeleri ve yan ayna hasarlarıdır. Ancak bu teminatın kapsamındaki hasar türleri her sigorta şirketinde farklı olabilir.

 

Muafiyetli Kasko

 

Muafiyetli kasko sigortası, kaskoyu daha çok yüksek maliyetli hasarlarda kullanmak isteyen sürücüler tarafından tercih edilmektedir. Bu kasko poliçesinde, sözleşme üzerinde kasko değer yüzdesi veya net rakam olarak belirtilen miktara kadar olan hasarlar araç sahibinin yükümlülüğündedir.

 

Örneğin, 10.000 TL muafiyet bedeli belirlenen kasko poliçelerinde, bu bedelin altında kalan tüm hasarlar sigortalının sorumluluğundadır; bedelin üstünde kalan kısım ise sigorta şirketi tarafından karşılanır. Aynı şekilde %25 muafiyetli bir poliçede, aracın kasko değeri 40.000 TL ise 10.000 TL’ye kadar olan hasarlar araç sahibine, 10.000 TL’yi aşan kısmı ise sigorta şirketine aittir.

 

Tamoniki.com Kasko Değer Listesi üzerinden güncel kasko değerlerine ulaşabilirsiniz.

 

Muafiyetli kasko poliçeleri, diğer poliçelerden daha uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Araç sahiplerinin hasarsızlık indirimini bozmamak için birçok hasarı kendi bütçesinden karşıladığı düşünülürse, hem bütçe hem de kullanışlılık bakımından oldukça verimli bir poliçe türü olduğu görülebilir. Ayrıca içerisinde mini onarım teminatı da bulunduran bir muafiyetli kasko poliçesine sahip olmak da mümkündür. Daha detaylı bilgiye Muafiyetli Kasko Nedir? yazımızdan ulaşabilirsiniz.

En Uygun Kasko Teklifi İçin Fiyat Karşılaştırma

En uygun kasko teklifini bulmak için, farklı sigorta şirketlerinden teklif almak oldukça önemli. Hatta bu teklifleri tek bir ekranda hem fiyat hem de teminat bakımından karşılaştırmak da aracına kasko yaptırmak isteyenlere büyük kolaylık sağlıyor.

 

Tamoniki.com ile 7 gün 24 saat kasko fiyat ve teminat karşılaştırması yapabilir, sizin için en uygun poliçeyi dakikalar içerisinde kolayca bulabilirsiniz.