Kasko Cam Kırılması Hasarını Karşılar mı?
Yayınlanma Tarihi : 3 Ocak 2019

Kasko Cam Kırılması Hasarını Karşılar mı?

Cam kırılması trafikte hepimizin başına gelebilecek bir durum. Bir ağaca,dala çarparak ya da bir araçtan bir cisim fırlamasıyla, doluya maruz kalarak ve hatta bir hırsızın camı kırıp arabayı soymaya kalkmasıyla böyle bir durumla yüzleşebiliriz. Peki kasko sigortanız cam kırılması durumunda oluşan hasarı karşılıyor mu?

 

Bildiğiniz üzere kasko türleri; dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko olmak üzere dörde ayrılıyor. Kaskonuzun cam kırılması durumunda oluşacak hasarı karşılamasını istiyorsanız, genişletilmiş veya tam kasko almanız gerekiyor. Tabii öncelikle kasko sigortanızı yaptırmadan önce teminat detaylarını incelemeyi unutmayın.

 

Tamoniki.com aracılığıyla farklı sigorta şirketlerinin kasko tekliflerini karşılaştırabilir, tek tek kasko teminat detaylarını inceleyebilir ve sizin için en uygun olan teklifi 7/24 online olarak karşılaştırabilirsiniz.

Cam Kırılması Durumunda Yapılabilecekler

Dikkatli bir şoför olarak ilk fırsatta park edip aracınız fotoğrafını çekin. Kalorifer ve havalandırma deliklerinin üzerine örterek cam parçalarının düşmesini elinizden geldiğince engelleyin. Eğer kaskonuzda çekici yardımı varsa onları arayarak yetkili veya özel serviste hasarınızın giderilmesini isteyebilirsiniz.

 

Cam hasarına neden olan en yaygın durumlardan bir diğeri ise dolu yağışı olarak öne çıkıyor. Dolu yağışı olmadan önce genelde haberlerde bunun uyarısı yapılır. Bunu dikkate alarak arabınızı kapalı bir otoparka ya da korunaklı bir yere çekmek isteyebilirsiniz. Yurdumuzda sık sık görülen arabaların üstünü battaniyeyle örtmektense bu hasarı teminat kapsamına alan bir kasko yaptırmanın işinizi çok daha fazla kolaylaştıracağınızı söyleyebiliriz.