Kaskoda Çekici Teminatı Neden Gereklidir?
Yayınlanma Tarihi : 3 Ocak 2019

Kaskoda Çekici Teminatı Neden Gereklidir?

Kasko teminatları alırken seçmiş olduğunuz seçeneklerle belirlenir. Bu kasko türleri; dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko olmak üzerek dörde ayrılır. Bu seçenekleri kısaca tanımlamak gerekirse, dar kasko ana teminatlardan bir veya birkaçını kapsayan türe deniyor. Sadece ana teminatları kapsayan kasko çeşidine düz kasko ya da direkt olarak kasko deniyor. Ana güvencelere ek olarak bir veya birkaç teminat eklettiğiniz zaman bunun adı genişletilmiş kasko oluyor. Tüm güvenleri kapsayan kasko türüneyse tam kasko deniyor.

 

Bazı sigorta şirketleri çekici teminatını zorunlu trafik sigortasının içine ekleyebiliyor. Yine bazı şirketlerde düz kasko yaptırdığınızda bu teminat varken başka bir şirketle anlaştığınızda bu teminatı ancak genişletilmiş kasko veya tam kasko türünde alabiliyorsunuz. İşte bu tip durumlarla karşılaşmamanız için farklı sigorta şirketlerinin kasko ve trafik sigortalarının detaylarını karşılaştırıp, teklif almanız sizin için çok önemli.

 

Tamoniki.com vasıtasıyla kasko ve trafik sigortası teminatlarını 7/24 online olarak karşılaştırıp, hangi şirketlerin direkt olarak çekici teminatı verdiğini, hangilerinde bu teminatın ek teminat olarak alındığını kolaylıkla öğrenip, fiyatları karşılaştırabilir, seçiminizi ona göre yapabilirsiniz.

Çekici Teminatı Nedir?

Kasko ya da trafik sigortası yaptırdığınız aracın, bir kaza ya da motor arızası gibi bir sorunla karşılaşıp yolda kaldığında, bir çekici çağırılarak aracınızı bulunduğu yerden alıp yetkili ya da anlaşmalı servise götürme hizmetine çekici teminatı deniyor. Çekici teminatı olası bir kaza ya da arıza durumunda mağdur olmamanız açısından çok önemlidir. Sonuçta kazalar beklenmedik olaylardır ve bu açıdan çekici teminatı bulunan bir sigorta ya da kasko yaptırmanız size ummadığınız anda çok büyük kolaylıklar sağlayabilir.

 

Buna ek olarak bazı sigorta şirketleri aracınız çekildiği takdirde size ikame araç hizmeti de verebiliyor. Karşılaştırma yaparken bu tarz teminat detaylarını inceleyip, seçiminizi size en uygun olan şirketten yana yapmak her zaman için en iyisidir.