Kasko ile Jant ve Lastik Değişimi
Yayınlanma Tarihi : 3 Ocak 2019

Kasko ile Jant ve Lastik Değişimi

Kaskoda jant ve lastik değişimi, bazı şartlar karşılanıyorsa mümkün olabiliyor. Bu şartlar sizin durumunuzla uyum sağlıyorsa kasko lastik değişiminizi karşılıyor. Ancak jant değişimi için teminatta özel bir madde konmadığı takdirde böyle bir durum söz konusu değildir.

Lastik Yarılmasını Kasko Karşılıyor mu?

Lastik yarılmaları kasko tarafından karşılanan bir hasar türüdür. Ancak bu yarılmanın bir çarpma, hasar veya başka birisi tarafından yapılan sabotaj nedeniyle yarılması gerekiyor. Örneğin uzun bir yolda seyir halindeyken aracınızın lastiği yarılırsa bu sigorta kapsamına girmez. Bu yıpranmaya bağlı bir hasar olduğu için kaskonun karşılamadığı bir hasar türüdür. Öte yandan yolda giderken bir cam, çivi gibi bir şeyin üzerinden geçip lastiğiniz yarıldıysa bu sigorta kapsamına girer.

 

Bu hususta dikkat edilmesi gereken esas nokta, lastiğin dış bir etmenden dolayı ya da kaza sebebiyle yarılmasıdır. Zaten böyle bir hasarın sadece lastikten fazlasını da etkileyeceğini ve hepsinin serviste onarım kapsamına gireceğini tahmin edebilirsiniz.

Lastik Patlamaları Kasko Kapsamında mı?

Patlayan lastik kasko kapsamına girmez. Ancak bu gibi durumlarda kasko şirketleri çekici hizmeti sunabilmektedir. Kaskonuzu seçerken çekici teminatından yararlanabileceğiniz bir poliçe seçtiyseniz bu hizmetten rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Gelen çekiciyle birlikte aracınızı ücretsiz bir şekilde servise çektirebilirsiniz. Ancak lastiğin ödemesini sizin yapmanız gerekecek.

Jantlar Kasko Kapsamına Giriyor mu?

Aracınıza sonradan eklettiğiniz aksesuarları muhakkak poliçenize ilave ettirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde aksesuarlarınız teminat dışı kalacak ve sigorta şirketleri bu aksesuarların gördüğü hasarları karşılamayacaktır. Aracınıza orjinalinden farklı olan bir jant taktırıp bunu poliçenize ilave ettirmediyseniz olası bir hasar durumunda aracın orjinal jantının fiyatı neyse ona göre ödeme alacaksınız.

 

Tamoniki.com vasıtasıyla kasko fiyat ve teminatlarını karşılaştırıp hangi poliçelerin çekici teminatı sunduğunu görebilir, kendinize en uygun poliçeyi seçebilirsiniz.