Kasko Kullanım Kaybı Teminatı
Yayınlanma Tarihi : 26 Temmuz 2019

Kasko Kullanım Kaybı Teminatı

Kasko sigortası, bir sürücünün karşılaşabileceği hemen her riske karşı teminat üreten bir poliçe türüdür. Öyle ki araç sahiplerinin, ihtiyaç duyacaklarını düşünmedikleri konularda bile kasko sigortası kapsamında teminat sunulabilmektedir.

Kullanım Gelir Kaybı Teminatı Nedir?

Kaskoda kullanım gelir kaybı teminatı da bu bağlamda sürücülere sunulan oldukça önemli bir güvencedir. Yaşanan kazalardan sonra, aracın serviste geçirdiği süre boyunca ulaşımın nasıl sağlanacağı, araç sahiplerinin aklındaki temel sorulardan biridir.

 

Hasar sonrasında aracın serviste geçireceği süre ulaşım probleminin nasıl çözüleceği konusunda belirleyicidir. Burada önemli olan nokta ise kasko poliçesinde bulunan teminatlardır. Kasko poliçesinde “ikame araç teminatı” varsa, 24 saati geçen servis sürelerinde, sürücüye araç tahsis edilir.

 

Kullanım gelir kaybı teminatı ise, tam olarak bu noktada devreye girer. Kaskoda ikame araç teminatının bulunduğu durumlarda servis süresi 24 saatin altında kalıyorsa, kullanım gelir kaybı teminatı ile sürücünün ulaşım masrafları karşılanır. İkame araç teminatının bulunmadığı durumlarda ise, aracın serviste geçirdiği süre boyunca ortaya çıkacak tüm ulaşım masrafları sigorta tarafından karşılanır.

 

Kullanım gelir kaybı teminatından kaynaklanan tazminat ödemelerinin nasıl yapılacağı, sigorta şirketi ile görüşülerek belirlenir. Genellikle sigorta şirketleri, taksi kullanımı veya araç kiralanmasından doğan maliyetleri karşılamaktadır.

Diğer Avantajlı Kasko Teminatları Nelerdir?

Kasko sigortası, hasar sonrasında ortaya çıkan, ulaşım mağduriyetlerini gidermek adına birçok teminat barındırır. Kullanım gelir kaybı ile ikame araç hizmetleri, bu teminatların en önde gelenleridir. Ayrıca yine hasar sonrasında oluşan sorunları çözmek için, birçok teminat da poliçeye eklenebilir.

 

  • Çekici Hizmeti: Kasko sigortası kapsamında çekici hizmeti teminatı bulunuyor ise, hasar sonrasında aracın çekilmesi hizmeti sigorta tarafından karşılanır.
  • Yol Yardım Hizmeti: Aracın yolda kalması durumunda bu teminattan faydalanılabilir.
  • Konaklama Yardımı Hizmeti: Özellikle şehirler arası yolculuklarda gerçekleşen kazalarda, hem aracın serviste geçireceği süre, hem de araç sahibi ile sürücülerin rahatlığı adına konaklama yardımı verilebilmektedir.

Tamoniki.com ile 7 gün 24 saat kasko fiyat ve teminat karşılaştırması yapabilir, sizin için en uygun poliçeyi kolayca seçebilirsiniz. Avantajlı kasko teklifleri almak için hemen tıklayın!