Kasko Poliçesi Sorgulama Nasıl Yapılır?
Yayınlanma Tarihi : 13 Eylül 2019

Kasko Poliçesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kasko poliçesi sorgulama işlemleri, amacına göre ikiye ayrılır. Birincisi mevcut kasko poliçesi hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için yapılan sorgulamalardır. Bunları resmi kaynaklardan veya sigorta şirketlerinin sistemlerinden teyit etmek mümkündür. İkinci amaç ise, poliçe dönemlerinin sonunda araç sahiplerinin yaptığı yeni kasko sigortası araştırmalarıdır.

e-Devlet’ten Kasko Poliçesi Sorgulama

e-Devlet üzerinden yapılan kasko sorgulama işlemleri ile poliçe detayları, teminatlar ve poliçe bitiş tarihi gibi çeşitli bilgilere erişim mümkündür. e-Devlet, herkesin kişisel hesabı ve T.C. kimlik numarası ile giriş yaptığı bir platform olduğu için, yalnızca aracın plaka bilgisi girilerek sonuca ulaşılabilir.

 

e-Devlet ile kasko poliçesi sorgulaması yapmak için arama boşluğuna “kasko” yazıp aratarak, ilk çıkan hizmet olan “Kasko Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama” sekmesine tıklanarak, işlem kolaylıkla halledilir.

SBM ile Kasko Poliçesi Sorgulama

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM), oto sigorta türlerinde geçmişe dönük arşivlerde yetkili bir gözetim kurumudur. Eski adı TRAMER olan bu merkez, her araca ait hasar kaydını tutan ve kullanıcılar ile uygun koşullarda paylaşan bir yapıdır.

 

SBM’ye ait bir hizmet olan Sigortam360.com ile online olarak kasko poliçesi sorgulama işlemleri yapılabilir. Bu kasko sorgusu ile aracı kaskolayan sigorta şirketi, poliçe numarası ve poliçe bitiş tarihi gibi bilgilere ulaşmak mümkün. Sigortam360.com da kasko sorgusu yapmak için ise plaka veya şasi numarası yeterli.

Tamoniki.com’da Kasko Poliçesi Sorgulama

Yeni aldığı aracına kasko yaptırmak isteyen veya sahip olduğu aracın kasko poliçe dönemi sona erdiği için yeni kasko yaptırmak isteyen sürücülerin en büyük problemi, hem teminat hem de fiyat bakımından en avantajlı kasko teklifini bulmak. Ancak her sigorta şirketinden ayrı ayrı teklif almak hem süreyi uzatıyor hem de süreci içinden çıkılamaz bir hale getiriyor.

 

Her sürücünün, aracını kullandığı şehre ve sıklığa göre; kendi sürüş deneyimine, aracı kullanan kişi sayısına, aracın kullanılma amacına göre, kasko sigortasından beklediği farklı ihtiyaçları olabilir. Bu noktada kasko teminat karşılaştırması yapmak oldukça önemlidir.

 

Tamoniki.com ile günün her saatinde kasko karşılaştırması yapabilirsiniz. Böylece hem birçok kasko fiyat teklifini tek ekranda görebilir, hem de tüm bu teklifleri teminat bakımından karşılaştırabilirsiniz. Böylece sizin için en uygun kasko teklifini bulmanın oldukça kolay bir hal alır.