En Avantajlı Kasko Sorgulama Nasıl Yapılır?
Yayınlanma Tarihi : 3 Ocak 2019

En Avantajlı Kasko Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kasko sigortası sorgulama ve kasko hesaplama işlemleri ile aracınız için en uygun kasko fiyat-teminat karşılaştırması yapabilirsiniz. 2018 kasko fiyat sorgulama yapmak için araç markası, araç model yılı ve araç modelini seçmek yeterli olacaktır. Yapılan kasko hesaplama işlemi, en güncel kasko değer listesi dikkate alınarak yapılmaktadır. Böylece farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini eş zamanlı olarak öğrenebilir ve kasko sigortasının yanı sıra zorunlu trafik sigortası için de en uygun teklifleri bulabilirsiniz.

Kasko Sigortası Ne İşe Yarar?

Kasko, motorlu araçlarda meydana gelecek hasarlara (aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi ve kaza sonucu oluşabilecek zararlar vs.) karşı sürücüler için maddi güvence sağlayan bir sigorta türüdür.

 

Kasko poliçesinde belirtilen ve kara yolunda kullanma izni olan motorlu ve motorsuz tüm kara araçlarından doğan menfaatin bazı risklerin gerçekleşmesi sonucunda doğrudan uğrayacağı maddi zararları ve hasarları teminat altına alır. Herhangi bir kaza durumunda kasko poliçesinde yer alan teminatlara göre tazminat ödemesi yapılır. Bu yüzden kaza sonrasında yeterli oranda tazminat alabilmek için kasko sigortası yaptırırken bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir. En ucuz olan değil sürücülerin ihtiyaçlarını en faydalı şekilde karşılayan poliçeyi bulmak önemlidir.

Tamoniki.com’da Kasko Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bütçenize en uygun kasko sorgulama işlemi için sigorta şirketlerinin kasko fiyat teklifleri arasından en uygununu seçerek aracınızı güvence altına alabilirsiniz.

 

Kasko sigortası ilk ödeme ve poliçenizin yapılmasının ardından başlar. Taksitli ödeme yapılması durumunda ise peşinatın ödenmesiyle kasko sigortası başlar.Kasko süresi, kaskonun yapıldığı tarihten bir yıl sonra biter. Bir yıl süreyle geçerli olan kasko, süresi dolduğunda isteğe bağlı olarak yenilenebilir. Bunların dışında kasko değer listesi kasko fiyatı hesaplamak için kritik derecede bir öneme sahiptir.

 

Tamoniki.com üzerinden yapacağınız 3 aşamalı kasko hesaplama işlemi ile en hızlı şekilde birçok sigorta şirketinden aynı anda kasko teklifleri alarak fiyat ve poliçe kapsam araştırması yapabilirsiniz. Böylece aracın en güncel fiyatını öğrenebilirsiniz. Bunun için ilk olarak sigortalı bölümündeki TC kimlik numarası, isim, eğitim durumu ve meslek bilgilerini doldurmak gerekir. Sonrasında ise aracınızın markası, modeli ve yılını girmeniz yeterli olacaktır. Ardından sigorta şirketlerinin tekliflerine ulaşabilir ve fiyat hizmet karşılaştırmasını kolaylıkla yapabilirsiniz. Böylece 3 aşamalı kasko hesaplama ile satın alma işleminizi güvenle sigorta şirketinden yapabilirsiniz.

Kasko Değer Listesi Nedir?

Kasko değer listesi, TSB (Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği) tarafından hazırlanmaktadır. Araç kasko değerleri listelenerek her ay güncellenir. Kasko değer listesi, aracın markası, modeli, yaşı ve kullanım amacına göre belirlenir. 15 yaşından küçük araçlar için hazırlanır. Daha eski model araçların sigorta bedelleri sigorta şirketi ile sigortalı arasında belirlenir. Sigorta şirketleri müşterilerine kasko hesaplama ile ilgili bilgi verirken ve sigortalılarına tazminat öderken kasko değer listesine göre hareket eder. Ayrıca Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesi sırasında da kasko değerine dikkat edilir. Aracın motor silindir hacmi ve yaşına göre belirlenen Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarı, araç kasko değerini %5 oranının üstüne çıkarsa daha düşük miktarda bir vergi ödenir.

Tamoniki.com Kasko Değer Listesi üzerinden aracınızın kasko değerini öğrenebilirsiniz.

Aracın kullanım amacı, TSB (Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği) tarafından hazırlanan kasko değer listesini belirleyen ölçütlerdendir. Farklı kullanım amaçları (ticari, bireysel, tarım vs.) kasko bedelini etkiler. Aynı aracın bireysel ruhsatlısı ile ticari ruhsatlısı arasında farklı kasko bedelleri çıkabilir. Bütün bu bilgilerin doğrultusunda kaskonuzu seçerken Tamoniki.com üzerinden karşılaştırma yapabilir, sizin için en kapsamlı kaskoya ulaşabilirsiniz. Kasko teklifi almak için tıklayınız.