Kasko Yenilemenin Püf Noktaları
Yayınlanma Tarihi : 16 Ocak 2019

Kasko Yenilemenin Püf Noktaları

Kasko yenileme hem kendi aracınızı hem de aracınızın içindekileri teminat altına almak için çok önemlidir. Kasko sigortası, zorunlu kılınmasa da güvence altına alınmanız için kasko yaptırmaktan daha faydalı bir yol yoktur. Peki kasko yenilemekte önemli püf noktalar nelerdir? Kasko yenilemeye ara verdiğinizde poliçenizde yer alan hasarsızlık indirimi geçerliliğini yitirir mi?

Kasko Yenileme En Önemli Etmen: Hasarsızlık

Kasko yenilerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey aslında dikkatli bir sürücü olmaktır. En ucuz kaskoya ulaşabilmek için basamak sisteminde tırmanmanız gerekiyor. Basamak sistemi ile ilgili detaylı bilgiye “Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Hesaplanır?” yazımızdan ulaşabilirsiniz.  Hasarsız geçirdiğiniz yıllar size kaskoda indirim olarak dönecektir. 7 basamaktan oluşan bu ödül sistemi dikkatsiz sürücüleri de cezalandırmaktan da geri kalmıyor. O yüzden trafiğe çıktığınızda dikkatli olmaya özen gösterin. Ayrıca hasarsızlık indiriminizin bozulmaması için en önemli etmen kasko yenilemeye ara vermeden devam etmeniz. Bu hasarsızlık indiriminizi korumaya alır.

Kasko Yenileme İpuçları

  • Poliçenizi yenilerken teminatların sizi ve aracınızı tam anlamıyla kapsadığından emin olmalısınız. Gelecek yılları da düşünerek mini onarım teminatı alarak hasarsızlık indiriminizi de koruma altına alabilirsiniz.
  • Hasarsızlık indirimi alabilmek için poliçe tarihinizin bitmesini beklemekte fayda var.
  • Teminatları daha iyi inceleyerek geçtiğimiz seneye göre ihtiyacınız olan veya olmayan teminatları kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçmelisiniz.
  • Sigorta şirketini istekleriniz doğrultusunda iyice bilgilendirerek emin olmadığınız her teminat için etraflıca bilgi almak isteyebilirsiniz.
  • Poliçe primleriniz ucuzlasın diye önemli teminatlardan vazgeçmemeye dikkat etmelisiniz. İlerleyen süreçte ihtiyaç duyabileceğiniz teminatları kesinlikle poliçenizde tutmanızda fayda var.
  • Tamoniki.com ayrıcalığıyla sigorta şirketlerinin sizin için hazırladığı kasko fiyat teklifleri ve teminat kapsamlarını 7/24 online olarak inceleyerek kendinize en uygun kaskoyu seçebilirsiniz. Online karşılaştırma yapmak zaman kaybetmeden kolay bir şekilde sigorta şirketlerinin farklı fiyat ve teminatlarını karşılaştırmak için en uygunudur.