Sıkça Sorulan Sorular

Genel Sorular

Teklif almak için paylaşmam gereken bilgiler neler?

Kimlik, telefon numaranız, e-posta adresiniz gibi kişisel verileriniz ve plaka numarası gibi araç bilgilerinizi paylaşmanız sigorta şirketlerinden trafik sigortası veya kasko teklifi almak için yeterli olacaktır.

Başkasının adına teklif alabilir miyim?

Evet. Başkası adına trafik sigortası veya kasko teklifleri alabilir poliçe kapsamlarını ve fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Kişisel bilgilerimi neden paylaşmalıyım?

Sigorta şirketlerinden teklif alabilmeniz için kişisel bilgilerinize ihtiyaç duyuyoruz. Teklifleri karşılaştırdıktan sonra verilerinizin silinmesini isterseniz talebinizi gizlilik@tamoniki.com adresine iletebilirsiniz.

Kişisel bilgilerim güvende mi?

SSL sertifikamız sayesinde bilgileriniz bizimle güvende. Detaylı bilgi için Tamoniki.com güvenli site sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kimlik numaram neden gerekli?

Sigorta şirketlerinin kimlik numaranızdan yaş, cinsiyet ve kaza geçmişinizi sorgulayıp size en uygun trafik sigortası veya kasko tekliflerini sunabilmesi için TCKN bilginiz gereklidir.

Neden mesleğim ve eğitim durumum soruluyor?

Sigorta şirketleri poliçe tekliflerini hesaplarken pek çok etmenden faydalanır. Eğitim durumu ve mesleğiniz sebebiyle sunabileceği indirimleri alabilmeniz için bu soruları doğru cevaplandırmanız önemlidir.  

Plaka bilgilerimi neden vermeliyim?

Sigorta şirketlerinin aracınızın geçmiş yıllara ait bilgilerine TRAMER sorgulama ile ulaşılabilmesi için plaka bilginize erişmesi gerekiyor.   

Ruhsat numaram neden gerekli?

Sigorta şirketlerinin aracınızın tescil bilgilerine Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) aracılığıyla ulaşılabilmesi için ruhsat numaranız gereklidir.

E-posta adresim neden gerekli?

Sitemizden aldığınız trafik sigortası veya kasko teklif karşılaştırmalarını size e-posta ile iletebilmemiz ve sigorta şirketinin sayfasına yönlendirildiğinizde tekrar aynı bilgiyi girmekle uğraşmamanız için e-posta adresinize ihtiyaç duyuyoruz.

Hangi durumlarda ASBIS gerekiyor?

Aracınız henüz tescil edilmediği yani henüz ruhsat evrakınızın çıkmadığı durumlarda sigorta şirketleri ASBİS sorgulama ile EGM aracılığıyla araç bilgilerinize ulaşabilmektedir.

Bilgileri girdim ama fiyat karşılaştırması göremedim, sebebi ne olabilir?

Sigorta şirketleri verdiğiniz bilgiler doğrultusunda size özel trafik sigortası veya kasko teklif fiyatlarını sunmaktadır. Sigorta şirketleri kendi tecrübelerine dayanarak, aracın yaşının fazla olması ya da hasar geçmişiniz gibi durumlardan dolayı fiyat teklifi vermeyi tercih etmeyebilir. Bazen teknik aksaklık da olabileceğini göz önüne alarak lütfen gün içinde tekrar deneyin.

Ayrıca trafik sigortası için sadece poliçe başlangıç tarihinden 30 gün önceki yenileme döneminde teklif alınabilir.

Poliçemi Tamoniki.com üzerinden satın alabilir miyim?

Hayır. Tamoniki.com farklı sigorta şirketlerinin poliçe tekliflerini fiyat ve kapsam olarak listeler. Karşılaştırma yaptıktan sonra seçtiğiniz sigorta şirketinin yetkilileriyle sizleri buluşturur.

Çerezler nedir ve neden kullanılıyor?

Platformumuzu kullanırken, size kişiselleştirilmiş ve özel bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Tamoniki.com gizlilik sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sigorta şirketi sayfasına yönlendirildiğimde fiyatlar bazen değişiyor, sebebi nedir?

Sigorta şirketlerinin kendi sayfalarında, ek soru veya bilgi isteyebileceği durumlar olabiliyor. Bu ek bilgilere istinaden trafik sigortası veya kasko hesaplamalarında fiyat değişikliği oluşabilmektedir. Tamoniki.com olarak fiyat değişikliklerini en aza indirgeyebilmek için sigorta şirketleri ile etkileşim halindeyiz.

Poliçe seçimimi nasıl yapmalıyım?

Bilgilerinize göre size özel hazırlanan poliçe seçenekleri arasında fiyat karşılaştırmasının yanı sıra poliçe içeriklerini doğru karşılaştırmaya çalışın. Bazen fiyatı uygun olsa da teminatları kısıtlı kalan poliçe seçenekleri olabilir. Özellikle önceki deneyimlerinize göre önem verdiğiniz bir teminat varsa “Teminat Detayları” bölümünden bunu aratarak farklı şirketlerin bu konudaki yaklaşımlarına dikkat etmenizi öneririz.

Sigorta şirketi ile iletişime geçerek poliçe satın almak istiyorum, nasıl iletişime geçeyim?

Tamoniki.com'da karşılaştırma yaptığınız sigorta şirketine nasıl ulaşmak istediğinize siz karar verirsiniz. Kasko veya trafik sigortası tekliflerinin yer aldığı sayfada sigorta şirketleriyle iletişim seçenekleri de yer almaktadır. Seçtiğiniz sigorta şirketinin web sitesine geçiş yapabilir, direkt olarak sigorta şirketini arayabilir veya onların sizi aramasını talep edebilirsiniz.

Poliçemi satın alırken sorularım olması durumunda kiminle iletişime geçebilirim?

Poliçenizi satın alırken seçtiğiniz sigorta şirketinin yetkilileriyle konuşarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Poliçemi online satın almak istediğimde, sigorta şirketinin web sitesi yerine farklı bir siteye yönlendirilmediğimden nasıl emin olabilirim?

Tamoniki.com, sigorta şirketleri ile yapmış olduğu entegrasyonlarda güvenliğin en üst seviye olduğu altyapıları ve teknolojileri tercih etmektedir. Satın alma işlemini online yapmak istediğinizde, sigorta şirketlerinin ilgili sayfalarına güvenli bir şekilde yönlendiriyoruz.

Yönlendirildiğiniz sayfaların adres çubuğunda yer alan Site Kimliği düğmesi (asma kilit) güvenli bir web sitesini ziyaret ettiğinizde adres çubuğunda görebilir ve gönül rahatlığıyla satın alma işlemini yapabilirsiniz.